Kaip valyti buitines nuotekas

Table of Contents

Vandens trūkumas šiame amžiuje jau neišvengiamas, nes, PSO duomenimis, visame pasaulyje saugiai išleidžiamų buitinių nuotekų procentinė dalis po išvalymo sudaro tik 55,5 %.

Tai kelia didelį nerimą, nes tik 3 % vandens sudaro gėlas vanduo, o iš šių 3 % du trečdaliai gėlo vandens yra ledo pavidalu, t. y. visame pasaulyje galima naudoti tik apie 1 % gėlo vandens.

Nors vanduo užima trečdalį viso pasaulio, 1,1 mlrd. žmonių visame pasaulyje neturi prieigos prie vandens, o 2,7 mlrd. žmonių trūksta vandens bent vieną mėnesį per metus.

Nors saugaus geriamojo vandens trūkumas žmonijai kelia rimtą susirūpinimą, vis dar kuriamos kelios naujovės, kaip spręsti šias problemas.

Gyvenamojoje vietovėje susidarančios nuotekos vadinamos buitinėmis nuotekomis ir sudaro 10 % viso gėlo vandens. kuris yra didžioji gėlo vandens dalis ir kurį reikėtų apsvarstyti, kad būtų galima apdoroti.

Buitinių nuotekų valymas nėra brangus, palyginti su kitais sektoriais, nes buitinių nuotekų taršos lygis yra apie 350-500 mg/l, todėl jas lengva išvalyti.

Patentuota technologija ” BioTornado” buitinių nuotekų valymas ne tik sukuria rafinuotą ir švarų vandenį, bet ir gali suteikti keletą kitų privalumų.

Toliau pateikiamas išsamus buitinių nuotekų naudos paaiškinimas.

  • Mažiausiai kainuoja: Rinkoje yra daug brangių buitinių nuotekų, tačiau iš tokios įmonės kaip „BioTornado” galite įsigyti pritaikytas buitines nuotekas už ekonomišką kainą ir su įvairiomis talpomis.

Galite gauti geriausią pritaikytą jūsų namų nuotekų valymą ir pajusite skirtumą tarp priežiūros ir eksploatavimo išlaidų, palyginti su kitais buitinių nuotekų valymo įrenginiais.

  • Atliekų mažinimas: Efektyvios buitinių nuotekų nuotekos turi ne tik atitikti teisės aktais nustatytą leistiną išleidimo ribą, bet ir suteikti vartotojui galimybę užtikrinti aukščiausią išleidimo kokybę, kad galėtumėte sumažinti išlaidas ir naudoti jas sodo ar skalbimo reikmėms.
  • Mažai priežiūros: Didžiausias buitinių nuotekų naudotojų rūpestis – priežiūros rūpesčiai ir papildomos priežiūros išlaidos. Efektyviausias nuotekų valymo įrenginys turėtų būti mažai prižiūrimas ir labai efektyvus.

Dabar galite atsipalaiduoti ir turėti šias „BioTornado” nuotekų valymo įrenginio funkcijas savo namuose.

„BioTornado” komanda pritaikė dizainą taip, kad būtų veiksmingai naudojamas gravitacinis srautas, ir naudoja 8 kameras kiekvienoje valymo įrenginio kameroje, kad optimizuotų procesą ir užtikrintų jums švarų vandenį.

Kaimo ir miesto vietovėse yra daug namų, kurie neturi galimybės naudotis nuotekų tinklų prijungimo privalumais arba teisiškai neprivalo turėti vietoje įrengtų decentralizuotų buitinių nuotekų valymo įrenginių.

Nepriklausomai nuo to, dėl kokios priežasties ieškote buitinių nuotekų valymo įrenginių, esate tinkamoje vietoje, kad priimtumėte galutinį sprendimą.

Namų nuotekos turi būti valomos, nes taip pašalinamos potencialiai kenksmingos bakterijos, toksinai ir teikiama nauda aplinkai, bendrai bendruomenės sveikatai.

Buitinės nuotekos yra gana panašios į pramonines nuotekas. Nagrinėsime, kaip nuotekų tvarkymo procesas vyksta buityje, ir nagrinėsime įvairius buitinių nuotekų valymo įrenginių procesus.

Tai padės jums suprasti šių buitinių nuotekų valymo sprendimų privalumus ir aplinkybes prieš įrengiant bet kokį buitinių nuotekų valymo įrenginį savo namuose.

Kas yra buitinės nuotekos?

Buitinės nuotekos – tai vanduo, susidarantis naudojant buitinį vandenį, pavyzdžiui, užsukant čiaupą, nuleidžiant vandenį tualete, išleidžiant vandenį iš indaplovės ar skalbimo mašinos, prausiantis duše ar vonioje.

Šiose buitinėse nuotekose yra toksiškų cheminių medžiagų ir įvairių rūšių teršalų, kurie yra labai kenksmingi ir gali būti išleidžiami į aplinką be jokio išankstinio valymo.

Rinkoje yra daug buitinių nuotekų valymo galimybių, viena iš geriausiai parduodamų ir labai efektyvių galimybių yra „BioTornado”, kurią klientai renkasi dėl išskirtinio veikimo ir patogaus dizaino.

Įprastinis buitinių nuotekų valymas: Įprastinis nuotekų surinkimo būdas – septikai, kurie paprastai įrengiami vieną kartą, kad surinktų nuotekas, kurios bus naudojamos artimiausius 10 metų ar pan.

Pripildytas septiko rezervuaras sausinamas ir iš jo pašalinamas dumblas rankiniu būdu, tačiau šis metodas yra labai senas ir sukelia didelių problemų, pavyzdžiui, filtratas patenka į žemę, daro poveikį namo konstrukcijai ir gali prasiskverbti į sienas.

Klientai turėtų ieškoti modernių ir naujausių technologijų savo namų buitinių nuotekų valymui.

 

Buitinių nuotekų valymo procesas

  • Preliminarus gydymas:
    • Šiame etape atliekami du etapai, kurie yra panašesni į septikų operacijas, t. y. sijojimas ir smėlio pašalinimas.
    • Peržiūra: Dideli daiktai, pvz., lazdos, skudurai, plastikas ir kt., pašalinami naudojant sietus.
    • Smėlio pašalinimas: Smėlis, smėlis ir kitos sunkios medžiagos nusodinamos arba pašalinamos naudojant smėlio kameras.
    • Didesnių objektų pašalinimas užtikrina sklandų buitinių nuotekų valymo įrenginių darbą ateityje.
  • Pirminis gydymas:
    • Nuotekos patenka į nusodintuvus, kuriuose sunkesnės kietosios medžiagos nusėda ant dugno ir sudaro dumblą, o alyvos ir riebalai išplaukia į paviršių ir sudaro nuosėdas. Tada šios medžiagos pašalinamos.
  • Antrinis apdorojimas:
    • Biologinis apdorojimas: Nuotekos valomos biologiškai, kai mikroorganizmai skaido organines medžiagas. Tai galima padaryti naudojant tokius procesus kaip aktyvusis dumblas, trikampiai filtrai arba įrengtos šlapynės.
    • Aeracija: Tokiuose procesuose, kaip aktyvusis dumblas, aeraciniuose rezervuaruose tiekiamas deguonis, kuris palaiko aerobinių bakterijų, skaidančių organinius teršalus, augimą.
    • Paaiškinimas: Po biologinio valymo vanduo vėl nusistovi, o likusios kietosios medžiagos pašalinamos.
  • Tretinis apdorojimas (pasirinktinai):
    • Tretinis valymas gali apimti papildomą filtravimą, dezinfekavimą arba pažangius procesus, skirtus tolesniam vandens valymui.
    • Filtravimas: Vanduo praleidžiamas per smėlį, žvyrą ar kitą terpę, kad būtų pašalintos likusios suspenduotos dalelės.
    • Dezinfekavimas: Likusiems patogenams sunaikinti naudojamos cheminės medžiagos, pvz., chloras, ozonas arba ultravioletinė (UV) šviesa.
  • Šalinimas arba pakartotinis naudojimas:
    • Išvalytas nuotekas galima išleisti į vandens telkinius, pavyzdžiui, upes ar vandenynus, jei jos atitinka teisės aktuose nustatytus standartus.
    • Arba po tolesnio apdorojimo jis gali būti pakartotinai naudojamas drėkinimui, pramoniniams procesams ar negeriamiems tikslams.
  • Dumblo apdorojimas:
    • Per apdorojimo procesą susidaręs dumblas prieš šalinimą ar naudingą panaudojimą toliau apdorojamas, pavyzdžiui, skaidomas, sausinamas, kartais deginamas ar kompostuojamas, kad būtų sumažintas jo tūris ir patogenų kiekis.
  • Stebėsena ir atitiktis:
    • Viso proceso metu nuolat stebima vandens kokybė, siekiant užtikrinti, kad jis atitiktų teisės aktais nustatytus išleidimo ar pakartotinio naudojimo standartus.

 

Nuotekų valymo nauda

Rinkoje yra daugybė buitinių nuotekų valymo variantų, tačiau svarstydami bet kokius variantus atkreipkite dėmesį į tai, ką iš tikrųjų turėtų turėti išskirtinės buitinės nuotekos.

  • Ekonomiškumas: Buitinių nuotekų valymo įrenginių įrengimo ir eksploatavimo išlaidos dažnai būna mažesnės. Jie taip pat yra gana ilgaamžiai. Tai, kad daugelį metų nereikia keisti buitinių nuotekų valymo įrenginio, yra didelis privalumas.

„BioTorndao” komanda pasirūpina, kad buitinės nuotekos jūsų namuose būtų įrengtos per vieną dieną, kad jums nekiltų jokių nepatogumų, o valymo kokybė būtų nepriekaištinga ir jas būtų galima panaudoti jūsų žaliam sodui arba saugiai išleisti į vandens telkinius.

  • Tausoja aplinką: Nuotekų valymas remiasi natūraliais biologiniais procesais. Tai pagerina drenažą ir sumažina teršalų patekimą į aplinką ar vandens telkinius.

Buitinių nuotekų valymo metu susidarančiame dumble yra labai daug maistinių medžiagų, todėl jį galima naudoti kaip trąšą, kuri yra svarbi dirvožemio praturtinimui maistinėmis medžiagomis, ypač svarbi vietos florai ir faunai.

  • Sauga: Buitinių nuotekų valymas yra labai svarbus namuose, kad būtų pašalinti pavojingi toksinai, kurie gali sukelti problemų žmonių sveikatai ir pakenkti aplinkai.
  • Kai buitinės nuotekos išvalomos veiksminguose buitinių nuotekų valymo įrenginiuose, šios kenksmingos medžiagos iš nuotekų pašalinamos. Tai padeda išsaugoti žmonių sveikatą, o aplinka tampa saugesnė netoliese esantiems gyvūnams ir augalams.
  • Kvapas: buitinių nuotekų valymo įrenginių, ypač esančių netoli namų, skleidžiamas kvapas yra nemažas ir kelia problemų, tačiau naudotojai, įdiegę veiksmingą metodą, gali užtikrinti, kad jų valymo sistema gražiai derės prie aplinkos ir išvengs kvapo problemos.

8 kamerų patentuota technologija su kamera kiekvienoje kameroje užtikrina 98 % švaresnį vandenį, kuris viršija nuotekų išleidimo ribą. „BioTornado” apskritai yra daug tvaresnis ilgalaikėje perspektyvoje nei rinkoje esantys senesni nuotekų valymo būdai.

Jis ne tik visiškai atitinka Lietuvos teisės aktuose nustatytas išleidimo ribas, bet ir užtikrina didelio grynumo išleidimą, tinkamą naudoti gamtinėje aplinkoje arba potencialiai perdirbti ekologiškesnėse erdvėse.

Naudodami „BioTornado” ne tik gausite vandens, kurį galėsite naudoti ekologiškesnėms erdvėms, bet ir sutaupysite 50 % energijos, nes nereikės siurblio ir nuotekų šalinimo iš septikų.

 

DUK

K-Kaip valomos buitinės nuotekos?

Buitinės nuotekos paprastai valomos atliekant procesą, vadinamą nuotekų valymu. Tai apima kelis etapus:

1. Preliminarus gydymas: Dideli daiktai, pavyzdžiui, lazdos ir šiukšlės, pašalinami per sietus ir groteles. Šiame etape taip pat pašalinami smėlis ir smėlis.

2. Pirminis gydymas: Nuotekos laikomos dideliame rezervuare, kuriame kietosios dalelės nusėda ant dugno ir sudaro dumblą, o riebalai ir alyvos plūduriuoja viršuje ir sudaro nuosėdas. Jos pašalintos.

3. Antrinis apdorojimas: Nuotekose esančioms organinėms medžiagoms skaidyti naudojami biologiniai procesai. Tai galima padaryti įvairiais būdais, pavyzdžiui, naudojant aktyvųjį dumblą arba trikampius filtrus.

4. Tretinis apdorojimas (neprivalomas): Šis etapas apima tolesnį nuotekų poliravimą, kad būtų pašalinti visi likę teršalai. Taikomi tokie procesai kaip filtravimas, dezinfekavimas (naudojant chlorą arba ultravioletinę šviesą) arba cheminis apdorojimas.

K-Kodėl svarbu valyti buitines nuotekas?

Buitinių nuotekų valymas yra labai svarbus dėl kelių priežasčių:

Visuomenės sveikatos apsauga: Neišvalytose nuotekose gali būti kenksmingų patogenų ir teršalų, kurie patekę į aplinką gali sukelti ligas.

Aplinkos apsauga: Neišvalytos nuotekos gali pakenkti vandens gyvūnijai, sutrikdyti ekosistemas ir pabloginti upių, ežerų ir vandenynų vandens kokybę.

Vandens tausojimas: Išvalytos nuotekos gali būti pakartotinai naudojamos drėkinimui, pramoniniams procesams, o kai kuriais atvejais net geriamajam vandeniui, taip išsaugant gėlo vandens išteklius.

Atitiktis reglamentams: Daugelyje šalių galioja griežtos nuotekų išleidimo taisyklės, kuriomis siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką. Gydymas užtikrina, kad būtų laikomasi šių taisyklių.

K – ar galima buitines nuotekas valyti namuose?


Mažos valymo sistemos, pavyzdžiui, aerobinio valymo įrenginiai, gali išvalyti atskirų namų nuotekas, o didesnės savivaldybių valymo įmonės paprastai valo nuotekas iš visų bendruomenių.

K-Kiek laiko trunka buitinių nuotekų valymas?

Buitinių nuotekų valymo trukmė gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių, kaip nuotekų kiekis, naudojami valymo procesai ir valymo įrenginių efektyvumas.

K-Kas atsitinka su išvalytomis nuotekomis po jų apdorojimo?

Po valymo išvalytos nuotekos, dar vadinamos nuotekomis, paprastai išleidžiamos į priimantį vandens telkinį, pavyzdžiui, upę, ežerą ar vandenyną. Kai kuriais atvejais jis gali būti pakartotinai naudojamas drėkinimo ar pramoninių procesų tikslais arba išleidžiamas į gruntą požeminiam vandeniui papildyti.

K – Ar yra kokių nors šalutinių nuotekų valymo produktų?

Taip, valant nuotekas susidaro keletas šalutinių produktų:

Dumblas: Kietosios medžiagos, pašalintos valymo proceso metu. Jis gali būti toliau apdorojamas ir šalinamas arba pakartotinai naudojamas kaip trąša ar energijai gaminti.

Biodujos: Kai kurių valymo procesų metu kaip šalutinis produktas susidaro biodujos, daugiausia metanas. Šią energiją galima surinkti ir naudoti kaip atsinaujinantį energijos šaltinį.

Apdorotas vanduo: Pirminis nuotekų valymo produktas, kurį galima saugiai išleisti į aplinką arba pakartotinai naudoti įvairiems tikslams.

Kęstutis Dakinevičius

Currently, I work in the field of production, sales and systems installation of modern BioTornado - biological wastewater treatment equipment, in the company "Biotechnologijos grupė" in Lithuania. 10 years of experience in construction. Occupational safety qualification certificate. Participation in international construction exhibitions and increasing available knowledge.