Buitinių nuotekų valymo procesas

Turinys

Buitinių nuotekų supratimas: Vandentiekio ir nuotekų valymo ypatumai: apžvalga

Buitinės nuotekos – tai nuotekos, susidarančios namų ūkyje atliekant įvairias buitines veiklas, pvz., skalbiant, plaunant indus, šalinant šiukšles ir naudojantis tualetu. Buitinės nuotekos paprastai skirstomos į dvi pagrindines kategorijas:

nuotekų tipai Aprašymai
Juodasis vanduo Buitinės nuotekos būna kombinuotos, t. y. iš tualeto, kriauklės ir indaplovės. Tai apima visas namų ūkiuose susidarančias nuotekas.
Pilkasis vanduo Buitinės nuotekos susidaro iš virtuvių, kriauklių, praustuvų, skalbinių skalbimo, dušų, vonių ir kt.

 

Buitinių nuotekų tarša yra daug mažesnė nei pramoninių nuotekų, tačiau nedidelis kiekis teršalų buitinėse nuotekose kenkia aplinkai, nes sukelia eutrofikaciją ir deguonies trūkumą vandens telkiniuose, todėl saugus buitinių nuotekų šalinimas yra būtinas vandens telkinių ir aplinkos apsaugai.

Vidutinė buitinių nuotekų taršos apkrova yra tokia, tačiau ji gali skirtis priklausomai nuo vietovės ir vandens naudojimo namuose.

Cheminis deguonies suvartojimas (ChDS)

(mg/l)

Biologinis deguonies suvartojimas (BDS)

(mg/l)

TSS

(mg/l)

PH
350-500 150-250 <200 5-7

Buitinių nuotekų atranka turėtų būti atliekama atlikus išsamią nuotekų analizę ir reikėtų nepamiršti, kad nėra vieno visiems tinkamo sprendimo.

Buitinių nuotekų valymo svarba aplinkos sveikatai

Buitinėse nuotekose esantys teršalai gali sukelti infekcines ligas, įskaitant bakterijų ir virusų sukeliamas ligas; jei buitinės nuotekos nevalytos patenka į aplinką, jos gali sukelti gėlo vandens telkinių eutrofikaciją dėl didelio nitritų ir nitratų kiekio, kuris yra kenksmingas vandens gyvūnijai ir sukelia deguonies trūkumą vandens telkiniuose.

Siekiant užtikrinti, kad mūsų vandens sistema ir vandens telkiniai būtų saugūs nuo šių kenksmingų teršalų, o vandens telkiniai pakankamai palaikytų vandens aplinką, rinkoje yra daugybė buitinių nuotekų valymo sprendimų, tačiau „BioTornado” jums siūlo specialiai pritaikytą ir pažangią technologiją, kuri turi CE sertifikatą ir yra įdiegta daugiau nei 4000 vietų.

 

Buitinių nuotekų sudedamosios dalys: Ką reikia žinoti

Buitines nuotekas sudaro šios pagrindinės sudedamosios dalys:

 • Surinkimo sistema / išlyginamasis rezervuaras: Buitinių nuotekų surinkimas iš skirtingų išleidimo šaltinių į vieną surinkimo rezervuarą.
 • Išankstinio valymo sistema: Ši sistema naudoja išankstinio atrinkimo ir FOG šalinimo technologiją, kad būtų pagerintas vėlesnių etapų apdorojimas.
 • Mikrobiologinio apdorojimo sistema: Šios valymo sistemos gali būti anaerobinės, anoksinės arba aerobinės valymo sistemos.
 • nusodinimo (dumblo surinkimo) ir sterilizavimo rezervuarai: nusodinimo rezervuaruose gravitaciniu būdu atskiriamas vanduo ir suspenduotos kietosios medžiagos, o nusėdęs dumblas surenkamas į dumblo surinkimo rezervuarą.
 • Valdymo ir eksploatavimo sistema: visą buitinių nuotekų valymo procesą valdo integruotos valdymo plokštės, kurios reguliuoja visą procesą pagal taršos apkrovą,

Bet koks buitinių nuotekų valymo įrenginys, turintis visus pirmiau išvardytus komponentus, nereiškia, kad jis yra veiksminga buitinių nuotekų valymo sistema.

Kiekvienos technologijos projektiniai parametrai, teisingas įrangos montavimas ir standartinis veikimas lems sistemos valymo kokybę, pagrįstą kiekvieno sprendimų teikėjo žiniomis ir patirtimi.

Be to, svarbiu sistemos kokybės vertinimo kriterijumi yra ir visos sistemos eksploatavimo sąnaudos, reikalingos iš nuotekų pagaminti 1 m3 švaraus vandens.

Šiuo atveju „BioTornado” technologija ir komanda yra pranašesnė, nes „BioTornado” buitinėms nuotekoms valyti naudojami 8 skyriai, kurių kiekviename yra kamera, stebinti proceso efektyvumą, kad būtų pasiekti puikūs rezultatai. „BioTornado” komanda turi ilgametę patirtį buitinių nuotekų valymo įrenginių srityje, yra įrengusi ir patenkinusi daugiau kaip 4000 klientų.

 

Pirminis buitinių nuotekų valymo procesas

Pirminis buitinių nuotekų valymas apima smėlio, didelių objektų, tokių kaip lazdos, akmenys ir t. t., kurie gali pažeisti elektromechaninę įrangą, pašalinimą.
Pirminio valymo metu iš buitinių nuotekų pašalinama 40-50 proc. suspenduotų kietųjų dalelių, po to, kai buitinės nuotekos praeina pro smėlio kamerą, jos patenka į pirminio valymo ir (arba) nusodinimo rezervuarą, kuriame vyksta gravitacinis kietųjų ir skystųjų dalelių atskyrimas.

Pirminis kietasis dumblas patenka į dumblo rezervuarą, o pirminio valymo skystis patenka į antrinį etapą, kur toliau apdorojamas.

 

Antrinio buitinių nuotekų valymo procesas

Antrinis buitinių nuotekų valymas – tai etapas, kai pirminio valymo nuotekoms taikomas biologinis valymas, t. y. aerobinis, anaerobinis arba anoksinis.

Antrinio buitinių nuotekų valymo procese paprastai naudojamas aktyvusis dumblas ir ištirpęs deguonis, kad būtų skatinamas mikrobų augimas biologinių dumblių pavidalu, kurie minta buitinėse nuotekose esančiomis organinėmis medžiagomis. bakterijų turintis veiklusis dumblas pakartotinai tiekiamas į aeracijos rezervuarą, kad būtų palaikomas ir pagreitintas organinių medžiagų skaidymas. Antrinio proceso metu iš buitinių nuotekų pašalinama 90-95 proc. teršalų.

 

Tretinio buitinių nuotekų valymo procesai

Kai antrinio valymo nuotekos EPA nepriimtinos, buitinės nuotekos pradedamos valyti pažangiuoju būdu, paprastai vadinamu tretiniu valymu. Pagrindinis šio pažangaus valymo tikslas – pagerinti nuotekų kokybę prieš jas išleidžiant į aplinką ar vandens telkinius.

Kai buitinės nuotekos patenka į tretinio valymo sistemą, jose yra nedidelis kiekis smulkių suspenduotų dalelių ir kenksmingų bakterijų bei virusų. Buitinis vanduo, praėjęs tretinį etapą, gali būti pakartotinai naudojamas, perdirbamas ir išleidžiamas į vandens telkinius.

Tretinėje sistemoje buitinėms nuotekoms valyti naudojamos pažangios technologijos, t. y. aktyviojo smėlio filtrai, filtravimo membranos ir dezinfekavimo priemonės.

Veiksniai, turintys įtakos buitinių nuotekų valymo efektyvumui

Buitinių nuotekų valymo efektyvumui įtakos turi keletas veiksnių. Šie veiksniai yra šie:

Nuotekų charakteristikos: Nuotekų sudėtis ir kokybė, įskaitant organinių medžiagų, maistinių medžiagų, patogenų ir toksinių medžiagų buvimą, daro didelę įtaką valymo efektyvumui. Didelei teršalų koncentracijai gali prireikti pažangesnių valymo procesų.

Gydymo technologija: Kad nuotekos būtų valomos efektyviai, labai svarbu pasirinkti tinkamas valymo technologijas, atsižvelgiant į konkrečias nuotekų savybes. Įvairios technologijos, pavyzdžiui, aktyvusis dumblas, biologinis filtravimas ir membraniniai bioreaktoriai, pasižymi skirtingu teršalų šalinimo efektyvumu.

Sistemos projektavimas ir konfigūravimas: Tinkama valymo sistemų konstrukcija ir konfigūracija, įskaitant reaktoriaus dydį, hidraulinio sulaikymo laiką, aeracijos greitį ir maišymo intensyvumą, yra labai svarbi siekiant optimizuoti valymo efektyvumą. Gerai suprojektuotos sistemos užtikrina pakankamą nuotekų ir valymo procesų sąlyčio laiką, todėl lengviau pašalinami teršalai.

Eksploatavimas ir priežiūra: Dumblo šalinimas, įrangos kalibravimas ir proceso parametrų stebėjimas yra labai svarbūs siekiant išlaikyti valymo sistemos našumą. Dėl techninės priežiūros aplaidumo ilgainiui gali atsirasti sistemos neveiksmingumas ir sumažėti valymo veiksmingumas.

Aplinkos sąlygos: Tokie veiksniai kaip temperatūra, pH, deguonies prieinamumas ir saulės šviesos poveikis turi įtakos mikrobų aktyvumui ir biocheminiams procesams, vykstantiems nuotekų valymo metu. Optimalios aplinkos sąlygos palaiko mikrobų augimą ir medžiagų apykaitos aktyvumą, todėl padidėja apdorojimo efektyvumas.

Įtekančio srauto ir apkrovos pokyčiai: Įtekančio srauto ir teršalų apkrovos svyravimai gali turėti įtakos valymo efektyvumui. Tinkama nuostata dėl didžiausio srauto sąlygų ir teršalų koncentracijos svyravimų užtikrina pastovų valymo veiksmingumą skirtingomis eksploatavimo sąlygomis.

 

Tinkamos buitinių nuotekų valymo sistemos pasirinkimas jūsų namams

Ieškote buitinių nuotekų savo namams ir nesate tikri, kuris variantas jūsų namams yra išskirtinis. svarstydami apie buitinių nuotekų sistemą, priimkite pagrįstus sprendimus ir prieš pasirinkdami bet kokią buitinių nuotekų sistemą savo namams, atsižvelkite į šias savybes.

 1. Buitinių nuotekų valymo įrenginių pajėgumas: Per didelis arba per mažas buitinių nuotekų valymo įrenginių pajėgumas neužtikrina pageidaujamos nuotekų kokybės.
 2. Buitinių nuotekų valymo įrenginių plotas: Namų ūkyje nuotekų valymo įrenginiui skirta labai mažai vietos, todėl nuotekų valymo įrenginys turėtų būti kompaktiškas, pvz., „BioTorndao”, kurį galima įrengti po žeme, nesirūpinant dėl vietos.
 3. Technologijos ir patogus naudojimas: Buitinių nuotekų technologija turėtų būti veiksminga, efektyvi ir patogi naudoti, kad namų savininkams būtų lengva ją eksploatuoti ir prižiūrėti.
 4. Priežiūros reikalavimai: Norint užtikrinti optimalų veikimą ir ilgaamžiškumą, buitinių nuotekų valymo sistemas reikia reguliariai prižiūrėti. Tinkama techninė priežiūra padeda išvengti sistemos gedimų, prailgina įrangos tarnavimo laiką ir palaiko valymo efektyvumą.
 5. Energijos suvartojimas: Prieš pradedant svarstyti buitinių nuotekų klausimą, reikėtų išsiaiškinti, kiek kWh sunaudojama buitinėms nuotekoms, kad būtų pagamintas 1 m3 švaraus vandens.
 6. Vietinis nuotekų reguliavimas: Todėl prieš perkant buitines nuotekas reikėtų pasidomėti, kokia yra teisinė EPA nustatyta nuotekų riba.
 7. Buitinių nuotekų valymo įrenginių kaina: Į buitinių nuotekų valymo įrenginių sąnaudas įeina įvairios išlaidos, įskaitant pradines investicijas, techninės priežiūros išlaidas, energijos sąnaudas ir galimas atitikties teisės aktų reikalavimams išlaidas. Taigi prieš priimant sprendimą dėl buitinių nuotekų, reikėtų apsvarstyti visus šiuos išlaidų veiksnius ir priimti išmintingą sprendimą.

„BioTornado” buitinių nuotekų valymo įrenginiai yra vieni iš patikimiausių ir patikimiausių buitinių nuotekų valymo įrenginių, kurių valymo našumas svyruoja nuo 0,6 iki 7,5 m3/val., o tai reiškia, kad jie gali aptarnauti 5-50 asmenų namų ūkius.

„BioTornado” veikia bet kokio klimato sąlygomis, o pažangus apdorojimas turi 8 kameras, kurių kiekvienoje įrengta po žeme įrengta kamera, todėl „BioTornado” yra gerai sutankintas sprendimas buitinių nuotekų vartotojams, be to, „BioTornado” gebėjimas susilieti su estetine aplinka daro jį pirmuoju buitinių nuotekų vartotojų pasirinkimu.

Efektyvaus buitinių nuotekų valymo nauda

Veiksmingas buitinių nuotekų valymo įrenginių valymas leidžia klientui išvalytas nuotekas naudoti sodininkystės reikmėms, o pakartotinis nuotekų naudojimas ir perdirbimas sumažins kliento vandens pėdsaką ir pavojų visuomenės sveikatai.